Co się dzieję z nowymi laptopami?

Co się dzieje z tymi laptopami?

Dawniej laptopy ( ogólnie sprzęty IT ), były wykonywane z bardzo dobrej jakości surowców. Ich Twórcy począwszy od samej koncepcji stworzenia nowego modelu laptopa, po projekt wizualny wykonany w programie graficznym po etap końcowy produktu zwracali uwagę na detale.

Dobry Informatyk myśli

——————> TAKA MOJA MYŚL
….
TO MIAŁO PRACOWAĆ PRZEZ DŁUGIE LATA = Oczywiście, jeżeli UŻYTKOWNIK pamięta o obowiązkowych czyszczeniach jak i konserwacji. A to jak sztuka informatyczna wskazuję = CZYSZCZENIE / KONSERWACJA POWINNA BYĆ WYKONYWANA CO ROKU.

 

Mam użytkowników, którzy witają się ze mną co trzy miesiące, inni co pół roku, ponieważ wykorzystują sprzęt na MAXA. Standardowo przyjęło się, że przeciętny „Kowalski” powinien oddać sprzęt co rok. Z mojego doświadczenia mogę napisać: „ Zgadzam się.”.
….
< —————— KONIEC MYŚLI 🙂

Na etapie stwarzania danego modelu laptopa, głównej firmie zależało by dobrać do zespołu dobrych partnerów, którzy solidnie wykonają dane podzespoły. Wiodący producenci jak Lenovo, Dell, HP – nie byli wstanie stworzyć wszystkich podzespołów == musieli mieć partnerów jak np. Realtek, NVIDIA, AMD, Intel i wielu innych….

Wszystkie laptopy musiały przecież przejść etap weryfikacyjny / testowy.

Laptopy były masywne ( no nie aż tak masywne, lecz swoje musiały ważyć 😉 ), ilość stopu cyny w cynie miała wartość 100%, podobnie ilość stopu metalu w metalu – końcowa wartość musiała mieć wynik 1:1.

Dlatego ( wiem, nie zaczyna się zdania od: „Dlatego”), ale dlatego pokażę Wam dwie firmy, a w zasadzie trzy, które według mnie były kanonami sztuki informatycznej a które upadły za stosowaną JAKOŚĆ.

Przed postem, szukając filmików
użyłem tylko dwóch zdań:

 

1. „nazwa firmy” testing in the
factory laptop
2. „nazwa firmy” crash test

NO TO ZACZNIJMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

PIERWSZĄ serią niech będzie DELL i seria starych dobrych laptopów markowanych pod nazwą: „ Latitude „.

 

 

– – > wersja podstawowa

– – > wersja HARD – twarda jak skała.

– > Firma Dell chce Nam się pochwalić pięknym gadaniem i pokazaniem możliwości laboratorium.

DRUGĄ serią niech będzie firma LENOVO. Ba, Lenovo – myślicie, że jeden z ulubionych moich marek producentów IT = nic bardziej mylnego. Dell jak i Lenovo miały swoje „kanony” twórczości, jest jednak pewna różnica, ale to zaraz Wam wyjaśnię – przynajmniej się postaram.

Firma Dell działa na swoich patentach a firma Lenovo no tutaj nie koniecznie na swoich.

„W 2003 roku zmieniono nazwę na Lenovo, a rozpoznawalność marka uzyskała po zakupie IBM – 1 maja 2005 roku za 650 mln dolarów w gotówce oraz pakiet akcji o wartości 600 mln dolarów. Po tej transakcji IBM stało się posiadaczem 18,9% akcji spółki Lenovo. W ciągu 5 lat przedsiębiorstwo uzyskało prawa do marki IBM oraz jej rozwiązań technologicznych, jak również prawo do zatrudnienia 10 tys. pracowników przedsiębiorstwa. W 2011 roku IBM posiadało już tylko 4,3% akcji, wartych 260 mln dolarów. „ = z Wikipedii i jest to bujda na resorach!.

Zacznijmy od testów – czym się chwali firma LENOVO. Najpierw od fabryki, by tam zajrzeć, czyli od początku === Czy to IBM czy Lenovo?!:

1. Od tworzenia sałatki po grill jak tudzież i również rzucanie ciężkich rzeczy na laptop:

2. Zajrzyjmy wobec tego do fabryki i testów:

ZAUWAŻYLIŚCIE, że wszędzie jest seria: „Thinkpad”. Serii „Ideapad” – w testach próżno szukać. Seria Idea Pad – padła wraz z koncepcją tworzenia „tanich” i „dobrych” laptopów dostępnych dla przeciętnego „Kowalskiego”. Tak się nie da.

Serię: „Thinkpad” pod emblematem logo: „IBM” można kupić. Nawet z procesorem i7 najnowszej generacji. Firma IBM się nie sprzedała! Mają troszkę większe aspiracje, ponieważ między innymi jako jedyni na świecie zaopatrują w rozwiązania IT stację kosmiczną ISS.

A jak wygląda stacja ISS? – Pokazuję i objaśniam = jeżeli wytrwałeś do tej pory czytając mój post 🙂

CO mówią informatycy reprezentujący firmę IBM w Polsce?

Pan Piotr Pietrzak – z 2019 roku. A już teraz mamy sztuczną inteligencję i systemy, które rozpoznają co my chcemy zrobić – tak zwane algorytmy.

Pan Piotr Sękowski – z 2022, który komentuję wygraną IBM w dwóch kluczowych kategoriach.

 

NO I DOBRA!

Coś napisałem tam myślę, że dobrego, tymczasem wchodzi tutaj zupełnie stary – nowy GRACZ. Widzieliście ten sprzęt w wielu filmach, a być może nie kojarzycie. Teraz zobaczycie i być może Wam się przypomni. Jest to nic innego jak firma PANASONIC w połączeniu z firmą MOTOROLLA. Laptopy pancerne – dosłownie pancerne.

W sumie teraz – w najnowszym wydaniu, to nie jest sam laptop, lecz i tablet = dwa w jednym.

Ja pamiętam ten starszy model z filmów, kiedy był tylko laptopem do zadań specjalnych. Głownie z filmu: Szybcy i wściekli”, gdzie na przykład św. pamięci : Brian O’Conner 🙁 na nim pracował. Starsza wersja tych laptopów była wykorzystywana – z tego „co mi świta” [[ lecz mogę się mylić ]] w filmie: „Helikopter w ogniu”, i „ Transaformers”. – mogę się mylić!

Tutaj z testami po Polsku nie trudno wyszukać filmiku

Lecz bardziej taki masakryczny test zasługuję na uwagę:

I końcowy test:

Man nadzieję, że Was nie zanudziłem 🙂 . Starałem się zdobyć materiały i wiedzę, która będzie dla Was użyteczna przy wyborze następnego laptopa 🙂 . | … iii  …. iiiiiiiiiiiiiiii

Trzymajcie się i

IIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIIIIIIIIIIIIIII … hm…. „I” …

do następnego! 🙂

Dobry Informatyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.