Dell Latitude E5430

Dobry Informatyk

Dell Latitude E5430

Dell Latitude E5430

Tego laptopa naprawiałem ponad rok temu.
 
Wszystko wtedy było zrobione od A do Zet. Z tego co pamiętam był również problem z ładowarką i baterią. Problem również został rozwiązany min. po przez skalibrowaną nową baterię – i to podwójną.

W dniu przyjęcia pacjenta { czyli wczoraj } zapytałem Właścicielkę laptopa jak bateria = „Jakieś 3-4 godziny pracuje”. I to po roku użytkowania.

Jaki był wczorajszy zgłoszony problem z tym laptopem?
„ Masakrycznie się grzeję…. Nie mogę się również połączyć z Internetem….. „
……………………………………………….
No dobrze…. Jak to wygląda z mojego punktu widzenia 😊
Obudowę w pewien sposób udało się „naprawić”. Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu panikować i dzwonić do Użytkowniczki, by zamawiała dolną obudowę – bo jest popękana. I tak! Czy tak! Ta „nowa” to będzie jeszcze większe dziadostwo niż oryginał. A Użytkowniczka zdaję sobie sprawę z faktu, iż obudowa jest popękana.
 
Czyszczenie, czyszczenie, odłuszczanie, odłuszczanie itp. Itd. ….. To widać na załączonych zdjęciach 😊
 
A pasta i termopad – wymieniane ponad rok temu = temperatury na zewnątrz się zmieniają w tempie strusia pendziwiatra więc nie ma się co dziwić, że zdjęcia przedstawiają dość nie dobre sceny 😕 Pasta rozmyta – jak mydło w płynie, termopad wyschnięty na wiór. ((( I TAKA INFORMACJA === nigdy nie podaję jakich materiałów używam podczas naprawy! Bo… Po pierwsze, żadna firma mi za to nie płaci, a po drugie nie będę robił jakieś firmie za darmo reklamy, a po trzecie! Użytkownicy wiedzą, że sprzęt będzie DOBRZE zrobiony i UFAJĄ mi! )))
 
Środowiska korozji?! Nie na mojej zmianie 😊 Płytkę od VGA, gniazdo VGA, dokładnie wyczyściłem z rdzy a także zabezpieczyłem przed utlenianiem.
Troszkę martwi mnie tuchpad – który temperaturki trochę lizną a także zanieczyszczenia od zewnątrz. Tylko ile kosztuję myszka bezprzewodowa? Z 15 zł – więc moim zdaniem nie ma sensu zamawiać touchpad, ale jeśli będzie trzeba to zamówię i wymienię. Z tego co udało mi się wyczytać, to taka pięta achillesowa.
 
A tak co dalej? Szlif radiatora. Ogólne czyszczenie i naprawienie….. 😊
 
Według mnie działa = W sumie nie tylko według mnie = pacjent przeszedł wszystkie testy firmy Dell.