Lenovo IdeaPad S145-14AST

Lenovo IdeaPad S145-14AST

Użytkowniczka piszę na laptopie bardzo ważną pracę, lecz w pewnym momencie pakiet Office odmówił posłuszeństwa. Postanowiła więc na własną rękę spróbować naprawić oprogramowanie używając program, który miał rozwiązać problemy. W konsekwencji oprogramowanie biurowe zostało w całości odinstalowane. Użytkowniczka spanikowała i postanowiła zadzwonić do mnie z prośbą o pomoc.

 

Dokładnie wyczyściłem system operacyjny z poprzedniej wersji Office i zainstalowałem wszystko od nowa. Na szczęście nie ucierpiał dokument i można prawidłowo odczytać wszystkie strony. Dodatkowo sprzęt wyczyściłem i nałożyłem nową pastę termiczną a także poprawiłem chłodzenie dysku NVME. Poprzednio odprowadzenie temperatury z dysku NVME w pewnym stopniu było blokowane przez naklejkę producenta. Naklejkę nakleiłem w kieszeni dysku SSD/HDD. Wymieniłem termopad, ponieważ poprzedni był wysuszony i stracił właściwości odprowadzania ciepła.

 

Warto zauważyć, że firma Lenovo od pewnego czasu tworzy własne układy scalone, które w razie awarii są praktycznie niedostępne. Są to między innymi mostki czy przetwornice napięcia.